Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Ağda, vücuttaki tüylerin alınmasını sağlayan hızlı ve pratik bir çözümdür. Pratik ve hızlı bir şekilde vücuttan alınmasını sağlaması, insanların tercih etmesine sebebiyet vermektedir. Her vücut tipine uygun ağda türleri bulunmaktadır. Bu türler, vücudun hassaslığına göre değişmektedir. Bünyesi güçlü olan kişiler genellikle sert yapıya sahip olan ağdaları tercih ederken, bünyesi zayıf olan kişiler yumuşak olan ağdaları tercih etmektedir. Her vücut yapısına göre bir ağda bulunmaktadır. Ağdanın sahip olduğu yapıya dikkat ederek ağdanın alınması gerekir. Dikkat edilmediği takdirde vücutta uygulanması yara çıkmasına ve kan akıntısına sebebiyet verecektir. Bu yüzden ağda almadan önce kişilerin öncelikle vücut yapısına göre bir ağda bulması gerekmektedir. Reyonlarda bulunan her ağdanın kullanım amacı bulunmaktadır. Ağda çeşitleri de bu yüzden birden fazladır.

Pudrasız Ağda Çeşitleri

Pudrası olmayan ağdalar genellikle bünyesi sert olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Şeffaf bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra tüylerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Tüyleri kökünden alması, azalmasına sebebiyet verdiğinden dolayı çok sayıda kadının tercih ettiği bir çeşittir. Pudrası olmayan ağdalar özel ve hassas bölgeler dışında her yere uygulanabilir. Özel bölgelere uygulanmadan önce pudra kullanılması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde vücutta tahriş oluşması söz konusu olacak ve kişinin uzun süre boyunca acı çekmesi gerekecektir. Katkısız ve katkılı olarak iki çeşide ayrılan pudrası olmayan ağdalar; sert bir vücut yapısına sahip olan kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Pudralı Ağda Çeşitleri

Vücut yapısı hassas olan kişilerin pratik olarak kullandığı ağda çeşidi, pudralı olanlardır. Pudralı olanların genellikle meyve özlü olması vücutta kötü koku oluşmasını engellemektedir. Bu yüzden çok sayıda kişi pudralı ağdaları tercih etmektedir. Pudralı olan ağda çeşitlerinin bitki ve meyve özlü olanları bulunmaktadır. Bitkili olanlar cildin bir yandan bakımını sağlamakta ve üzerinde biriken kirlerin yerine bitki kokularının oluşmasına sebebiyet vermektedir. Şeffaf bir görüntüye sahip olmaması ve daha pratik bir yapıya sahip olması, tercih edilmesini sağlamaktadır. Meyveli ağda çeşitleri ise vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Özel bölgelere dahi kullanılabilen bu ağda çeşidi, insanların fazlasıyla tercih etmesini sağlamaktadır. Acıyı az hissettirmesi de ağdanın özellikleri arasında bulunmaktadır.

Özel Ağda Çeşitleri

Kremsi ve bol pudralı olan özel ağda çeşitleri de bulunmaktadır. Çok hassas vücuda sahip olan kişiler tarafından kullanılan bu ürünler, birçok yerde bulunmamaktadır. Bulunması zor olan bu ürünlerin çikolata, vanilya, Hindistan cevizi gibi aromaları bulunmaktadır. Aromalar sayesinde vücutta güzel bir koku bırakan bu özel ürünler, vücudun her bölgesine rahatlıkla sürülebiliyor. Acıyı en az hissettiren ağda çeşidi olduğunu da söylemek gerekir. Mat bir görüntüye sahip olması genellikle insanları korkutmaktadır fakat mat görüntüsü içerisinde bulunan malzemelerden kaynaklanmaktadır. Malzemeler sayesinde vücutta herhangi bir izin kalması söz konusu değildir. Kolay ve pratik bir yol arayan kişiler bu ağdaları tercih etmektedir.

 

Etiketler: Ağda Çeşitleri Nelerdir?
Ekim 02, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR