• Kasım 23, 2020

  Siyah nokta, özellikle akne hastalarında gözlemlenen yağ bezlerinin uçlarında oluşan sivilcenin tepe noktasındaki tıkaçlardır. Siyah nokta, diğer adıyla komedon, kirli ciltlerde oluşur. Aşırı yağlı ciltlerde, gözenekleri açık olan ciltlerde siyah noktalar oluşabilir. Siyah nokta açılımı, cildin aşırı yağ salgılamasıdır. Cildin yağ salgılamasından dolayı, gözeneğin o yağı tıkayarak siyah noktaların oluşması sürecidir. Ciltte doğru temizlenmediği taktirde ve temizliği geciktirildiği süre içerisinde çevresel faktörler o yağı kirletiyor ve siyahlaştırıyor. Çevresel faktörler neler olabilir? Mesela sigara dumanına maruz kalmak veya hava kirliliği gibi dış etmenler ciltte oluşan yağı kirletir, bu da siyah nokta oluşumuna sebep olur. Böylece siyah nokta nedir sorusu da cevap bulmuş oldu.

  Siyah Nokta Nedir, Nasıl Oluşur?
 • Kasım 18, 2020

  Geniş ürün yelpazesi, her tarza ve zevke uyumlu ürünleri ile kadınların hassas bir şekilde kullanmaları amacına hizmet eden ve kalitesi ile adından söz ettiren İnci Ağda, zengin içeriğinin yanı sıra her kitleye uyum sağlayan engin ürün skalası ile de kullanıcıların markajına girer. İnci Ağda, şahane kasım indirimlerinde kalitesi ile olduğu kadar cazip fiyat seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çeker. Kaliteyi uygun etiketlerle sunan marka, en iyi hizmetin en uygun şekilde alınması konusunda köprü görevi görür. Kadınların güzel ve bakımlı görünmeleri konusunda onlara yardımcı olarak son rötuşları yapmalarını sağlayan İnci Ağda güzellik ve bakım tutkunlarının bir numaralı markası olarak yer bulur.

  Şahane Kasım İndirimleri
 • Kasım 12, 2020

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş bıçağı, tüy dökücü krem, epilasyon ve lazer gibi birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de ağdadır. Ağda sonrası tüylerin uzun süre çıkmaması, kadınlar arasında fazlasıyla tercih edilmesini sağlar. Piyasada çeşitli ağda markaları vardır, ancak bunların çoğu kimyasal olarak zararlıdır ve sağlığı tehdit edebilir. Evde ağda yapmak, bu işin en güvenli ve sağlıklı yoldur. Evde bezsiz ağda nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek, kendi ağdanızı hazırlayabilmeniz için çok önemlidir.

  Evde Bezsiz Ağda Yapımı
 • Kasım 08, 2020

  Cilt insan vücudunda yer alan bir organdır. Vücutta yer alan en büyük insan organıdır. Neredeyse vücutta iki metre kare bir alan kaplar. Dış ortama karşı vücudu koruyucu bir duvar olarak işlev görür. Korumanın yanında aynı zamanda bir duyu işlevi vardır.

  Cilt Kızarıkları
 • Kasım 05, 2020

  Kadınlar tarafından en çok merak edilen soruların başında gelmektedir: Tüylerimizden nasıl kurtulacağız? Bu soruya yanıt olarak verilebilecek olan yanıtlardan birisi ise ağdadır. Hormonsal kaynaklı hastalıkların, yüzde tüylenmeye sebep olabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Eğer siz de böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz, aşırı tüylenme probleminiz varsa, mutlaka uzmanlara danışmalısınız. Yüzümüzdeki görünümden memnun olduğumuzda kendimizi daha iyi hissederiz; bu nedenle cildimize hassasiyet göstermeliyiz.

  Ağda İle Yüzdeki Tüyü Alma
 • Ekim 31, 2020

  İstenmeyen tüylerden kurtulmamız için pratik ve en uzun soluklu kullanım imkanı sunan çeşitten bir tanesidir. Günümüze gelene kadar birçok farklı çeşit ve yöntemler kullanılmıştır. Son dönemlerde ise daha çok modernize edilmiş olup her cilt tipine kadar uyarlanmıştır.

  Hassas Ciltler İçin Azulen İnci Ağda
 • Ekim 19, 2020

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan ağda adı verilen yapışkan malzemedir.

  Ağda Nasıl Hazırlanır?

  En bilinen ağda su, şeker ve limonla hazırlanan ağda çeşididir. Fakat ısıtmayla eriyen ve kullanımı kolay olan ağda çeşitleri de vardır.

  Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır
 • Ekim 16, 2020

  Sir ağda her kadının ihtiyacı ve aynı zamanda korkulu rüyasıdır. Yazın sıcağında yapış yapış olan ağdalar kadınları çok rahatsız etmektedir. Evde yapılan ağda setlerinin uzun sürede ısınması, ağdanın çok yavaş erimesi çabuk ve pratik ağdayı imkansız hale getirmektedir. Kadınlara özel üretilen inci pratik ağda seti; hemen ısınması, ağdanın çabuk erimesi ve yapış yapış olmaması sebebi ile ağdanın en pratik hali olmaktadır.

  İnci Pratik Ağda Seti
 • Ekim 08, 2020

  Hanımların en çok kullandığı tüy alma yöntemlerinden biri olan jilet, cildin zaman içerisinde kararmasına ve lekelenmesine neden olmaktadır. Ağda ve jilet kullanıma bağlı olarak cildin zaman içerisinde kararmaya başladığını gören hanımlar kararma önleyici ürünlere yönelmektedir. İnci ağda tarafından geliştirilen beyazlatıcı krem tüy alımından sonra kullanılarak kıl köküne nüfus etmektedir. Kıl köküne ulaşan beyazlatıcı krem, cildin tahriş olan kısmını tedavi ederek kararma yaşanmasını da önlemektedir.

  İnci Beyazlatıcı Krem
 • Eylül 29, 2020

  Tüy problemlerini kendi kendimize çeşitli yöntemlerle halletmeye çalıştığımız bu dönemde bu konuya çok ciddi yatırımlar yapıp zaman harcamaktayız. Bugün dünyada hemen hemen her kadın bu konu üzerinde farklı yollara başvurmakta, farklı farklı çözüm önerileri aramakta. Ancak bu arayış ciltlerine ve tüy köklerine zarar verebilecek uygulamalara mahal verebilmektedir. Bu yüzden yollardan ve bu arayıştan belki de en hesaplısı ve en sorunsuzu milyonlarca kadının tercihi olan ağdadır.

  Tüy Problemleriyle Baş Etme